Dom za miastem nie musi pozostać w sferze marzeń

sprzątanie biur poznań

Wielu osobom marzy się posiadanie własnego domu poza miastem, ale jednocześnie dużo osób odrzuca taki pomysł szybko, obawiając się wielu aspektów. Dla jednych będzie to obawa przed zbyt wieloma obowiązkami, dla innych obawa przed zbyt dużym wydatkiem. Dużo osób też zadaje sobie pytanie, kto im taki do zbuduje. I często właśnie na marzeniach się kończy. A rzeczywistość rysuje się w o wiele jaśniejszych barwach. Osiągniecie celu, jakim jest zbudowanie własnego domu poza miastem, jest dużo łatwiejsze, niż się wydaje. Na rynku działa bowiem wiele firm budowlanych, które oferują kompleksową budowę i wykańczanie domów od zera pod klucz.

Zalety domu za miastem

Własny dom za miastem słusznie kojarzy się z komfortem. Posiadając własną działkę z domkiem, można cieszyć się większą dozą prywatności, niż mieszkając w bloku w mieście. Im większa jest działka, tym łatwiej o to, że nikt nie będzie przeszkadzał. Z reguły też dom poza miastem to lepsza jakość powietrza i obcowanie z naturą. To z kolei wpływa na to, że lepiej się w domu mieszka i wypoczywa. Dla wielu osób mieszkających w miastach wyjazd poza miasto to sposób na relaks. A gdy się tam mieszka, ma się to na co dzień. Taki sielski obrazek wcale nie musi pozostać na zdjęciu w gazecie czy w internecie. Można go zrealizować łatwiej, szybciej i taniej, niż się powszechnie uważa. Dziś budowanie domów jest coraz powszechniejsze, a wiele osób wyprowadza się z miasta poza jego obręb, na przedmieścia albo nawet na wieś. Z reguły mało kto chce wracać potem do miasta, gdy już przyzwyczai się do zalet posiadania własnego kawałka ziemi.

Dom za miastem może być tani

Wśród wielu osób pokutuje stwierdzenie, że budowa domu za miastem to duży koszt przy realizacji inwestycji, a potem jeszcze dodatkowo wysokie koszty utrzymania. Gdy jednak porówna się ceny mieszkań i apartamentów, szczególnie w największych miastach, z cenami domów poza miastem, to okaże się, że nie tylko jest taniej, ale nawet dużo taniej. Na końcową ceną domu podmiejskiego wpływ ma wiele czynników. Na pewno należy do nich cena działki, a także wielkość i standard wykończenia domu.

Aby zredukować koszty, warto poszukać firmy budowlanej, która oferuje budowanie domów jednorodzinnych i specjalizuje się w tym. Firmy, które budują domy poza miastem i oferują kompleksowe wykonanie, oferują duże lepsze warunki finansowe. Zlecenie budowy domu jednej firmie na pewno będzie tańsze niż zlecanie wykonywania poszczególnych etapów różnym firmom. Oznacza to też mniej formalności, a sam budowa przebiega szybciej. Firmy takie oferują budowę domów wolnostojących, bliźniaków i domów szeregowych wraz z całą niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. Dzięki temu dom pod miastem będzie posiadał wszelkie niezbędne człowiekowi wygody.

Firma budowlana do budowy domu poza miastem

Na rynku nie brak jest firm, które oferują kompleksowe zbudowanie domu w dowolnej lokalizacji. W ofercie jest wówczas przygotowanie działki, zniwelowanie terenu, uzbrojenie działki, wzniesie fundamentów i murów domu, a także wykańczanie domów. Oznacza to mniej formalności dla inwestora. Nie trzeba kłopotać się szukaniem kolejnych firm, a nawet wizyty na miejscu budowy są rzadsze. Oczywiście warunkiem jest, aby firma budowlana był solidna i doświadczona, ale takich firm na rynku jest sporo. Warto dobrze poszukać, a na pewno prędzej czy później jakaś się znajdzie.

Zlecając budowę takiej firmie, współpraca zaczyna się na podpisaniu umowy i przekazaniu placu budowy, a potem już w zasadzie tylko na odbiorze kluczy. Atutem jest też to, że firmy realizujące budowę domów pod miastem mają doświadczenie właśnie w takim typie budownictwa, wypracowane metody działania, a także niskie koszty dzięki umowom z dostawcami materiałów. Wiele z nich oferuje też gotowe projekty, co jeszcze zmniejsza koszty całkowite. Odpada wówczas koszt związany z zakupem projektu domu u architekta, co oczywiście też kosztuje i to często sporo.

Wznoszenie i wykańczanie domów przez jedną firmę

Realizacja inwestycji mieszkaniowej, jak i każdej innej, przez jednego wykonawcę, to gwarancja wysokiej jakości prac na każdym obszarze. Profesjonalne firmy budowlane oferujące budowę domów podmiejskich poza wznoszeniem ścian oferują też wykonawstwo instalacji, jakie muszą znaleźć się w nowoczesnym domu. Należą do nich między innymi:

  • instalacja wodno-kanalizacyjna,
  • instalacja gazowa,
  • instalacja elektryczna,
  • instalacje elektrotechniczne, czyli związane z sygnałem internetowym, telewizyjnym czy innymi.

Firma oferująca wykańczanie domów wykonuje też często instalacje takie jak wentylacja, klimatyzacja, pompy ciepła, odkurzacze centralne itp.

Chcąc zrealizować swoje marzenie o własnym domu, warto więc dokładnie przeanalizować rynek, zaczynając od orientacji w kosztach zakupu działki. Potem warto poszukać do razu dobrej firmy oferującej budowanie domów. Wiele z nich oferuje też gotowe projekty, dzięki czemu odpada czas na szukanie projektów, a z drugiej strony jest to tańsze rozwiązanie. Czas potrzebny na budowę domu zależny jest od wielu czynników, ale zazwyczaj jest krótszy od tego, jak potrzebuje deweloper na zbudowanie całego budynku wielorodzinnego.

Artykuł poleca firma budowlana PRB-ADAM

Dodaj komentarz