Projektowanie luksusowych wnętrz – trendy na 2019 rok

projektowanie luksusowych wnętrz

Projektowanie wnętrz to nie lada wyzwanie. Jeszcze większym zaangażowaniem trzeba wykazać się, jeśli chcemy stworzyć wnętrze luksusowe. Wówczas trzeba liczyć się z tym, że będzie to wymagało zaznajomienia się z aktualnymi trendami w aranżacji wnętrz. Każdy kto projektuje wnętrze od początku lub przymierza się do odświeżenia już istniejącego, powinien zwrócić na uwagę na modne kolorystyczne połączenia tego sezonu, praktyczne i nowoczesne meble oraz wyraziste dodatki. Jak zatem rozpocząć projektowanie ekskluzywnych wnętrz?

Zaprojektuj i wyznacz cel

Aranżację nowoczesnego wnętrza powinno się rozpoczynać od projektu. Dzięki temu łatwiej będzie dostrzec jakie rozwiązania i połączenia sprawdzą się w danym wnętrzu. Dlatego też warto zastanowić się jaki charakter będzie miało nasze wnętrze. Jeżeli zdecydujemy się na wnętrze nowoczesne i ekskluzywne warto pamiętać, że epitety te są tożsame z prostotą i wyważeniem.

W związku z tym lepiej postawić na proste rozwiązania. Zaprojektowanie wnętrza może być inspiracją i jednocześnie praktycznym planem, który pozwala na wykonanie zadania. Dzięki projektowi stawiamy sobie cel, który chcemy osiągnąć, czyli wnętrze z naszych marzeń. Zawsze lepiej zaczynać z wizją końca, gdyż wtedy zabezpieczamy się przed kupowaniem zbędnych produktów i wdrażaniem bezsensowych rozwiązań. Kiedy projekt jest gotowy można przystąpić do realizacji, które doprowadzą do stworzenia wnętrza marzeń. W końcu teraz jesteśmy na to odpowiednio przygotowani.

Podłoga i ściany to podstawa

Aranżację lub remont powinno się rozpoczynać od podłogi i ścian. W końcu to są elementy, które stanowią bazę do dalszych działań. Zgodnie z najnowszymi trendami na rok 2019, które zostały zaprezentowane na targach Salone del Mobile w Mediolanie w nadchodzącym sezonie będą królowały minimalizm, funkcjonalność oraz wysoka jakość.

Jak widać rok 2019 w świecie wnętrzarskim zapowiada się wręcz szalenie praktycznie. Dlatego też warto wziąć do siebie to hasło i zdecydować się na na ściany w stonowanych kolorach oraz na podłogę z solidnego, ale prostego materiału. Swoją drogą będzie to dobry wstęp do uniwersalnego wnętrza, które można zmieniać za pomocą charakterystycznych dodatków. Dzięki temu zmieniające się kolory i wzory zasłon, dywanu czy poduszek nie będą kłócić się ze ścianami.

Kolory w odcieniach bieli, szarości i delikatnego beżu przyjmą wszystko, zwłaszcza gdy zestawimy je z drewnianą podłogą lub nowoczesnymi, minimalistycznymi płytkami. Kiedy baza gotowa, można ruszać na poszukiwanie mebli.

Meble – krok naprzód

Kupując meble warto pamiętać, że decydując się na projektowanie luksusowych wnętrz trzeba się liczyć z tym, że przestrzeń nie może być zbytnio zagracona. Czasem lepiej zrezygnować z jednego mebla, by uczynić pomieszczenie bardziej przestronnym. Najlepiej decydować się na meble funkcjonalne oraz takie, które naprawdę są nam potrzebne. Na szczęście w przypadku mebli można pozwolić sobie na większe szaleństwa w doborze kolorów.

Charakter wnętrza można wzmocnić poprzez kanapę w mocnym, ciemniejszym kolorze wina lub butelkowej zieleni. W nadchodzącym sezonie prawdziwym hitem mają być stoliki kawowe służące za centrum pokoju dziennego. Triumfy święcą zwłaszcza te o prostej geometrycznej bryle. Generalnie wśród trendów w doborze mebli króluje funkcjonalność. Warto też dobierać meble wykonane z wysokiej jakości materiałów. Bardzo często porządny surowiec może zastąpić wymyślny design, który wyjdzie z mody po jednym sezonie. W końcu jakość nigdy nie wychodzi z mody.

Przechowywanie – minimalizm i porządek

Jak już wspomniano pomieszczenie musi być przede wszystkim funkcjonalne. Decydując się zatem na zakup szafy najlepiej zdecydować się na pojemne, ale proste w formie meble. Dzięki temu łatwiej będzie pomieścić rzeczy należące do całej rodziny. Dodatkowo minimalistyczny design bardziej podkreśli nowoczesność wnętrza. Coraz mniej popularne stają się też obstawione od góry do dołu półki.

Oczywiście nikt nie nakłania do wyrzucania pamiątek czy ramek ze zdjęciami. Jednak nawet najpiękniejsze i najbardziej sentymentalne zdjęcie zaginie wśród dziesiątek zbierających kurz bibelotów. Znaczenie lepiej wyglądają tradycyjne półki z książkami lub skromne regały z prawdziwie wartościowymi pamiątkami. To kolejne minimalistyczne rozwiązanie, które nie tylko sprawia, że wnętrze jest bardziej przestronne, ale także znacznie upraszcza codzienne porządki. Łatwo zauważyć zatem, że minimalizm to trend sprawdzający się nie tylko we wnętrzach, ale także w codziennym życiu.

Akcent wisienką na torcie

Przemyślenie wszystkich rozwiązań, wykończenie ścian i podłóg oraz ustawienie mebli doprowadza wnętrze na finisz działań. Na dobrą sprawę ostatnią rzeczą do wykonania jest dobranie dodatków. Jest to decydujący moment podczas aranżacji wnętrza. Modne obecnie dodatki także zmierzają raczej w stronę minimalizmu oraz prostoty. W nowoczesnym wnętrzu sprawdzą się np. lampy i żyrandole o metalicznym wykończeniu. Jeżeli chodzi o dywany i zasłony mogą one nawiązywać do modnych w tym sezonie marokańskich wzorów, które złagodzą surowe wnętrze i przywiodą na myśl wakacyjne wyprawy.

Innym rozwiązaniem jeśli chodzi o dodatki jest mocny kolor. Jest to rozwiązanie zdecydowane i ożywiające. Może dodać ciepła chłodnemu wnętrzu lub ożywić bardzo jasny pokój. Oczywiście dla uwielbiających minimalizm najłatwiejszym sposobem będzie dobranie do wnętrza tak samo minimalistycznych dodatków. Wówczas pomieszczenie będzie uniwersalne i ponadczasowe. Jak widać projektowanie luksusowych wnętrz wymaga trochę wysiłku i zaangażowania, jednak przynosi oszałamiające efekty.

Dodaj komentarz