Firma sprzątająca – Solidnie, szybko, tanio

sprzątanie biur poznań

Już od wielu lat korzystanie z usług, jakie świadczy profesjonalna firma sprzątająca, nie jest synonimem dobrobytu i luksusu, lecz zwykłą codziennością. Nie tylko w domach prywatnych, gdzie mamy coraz mniej czasu lub chęci na przykład do mycia okien i zatrudniamy sobie Panią Swietę. W wypadku zakładów pracy, spółdzielni mieszkaniowych, biur coraz częściej się odchodzi od własnego personelu sprzątającego na rzecz outsorcingu, a rynek usług czystościowych przezywa prawdziwy rozkwit. Nie trudno się dziwić takiej sytuacji, z jednej strony jest ogromny popyt na profesjonalne usługi sprzątania, z drugiej- występuje podaż wśród osób zainteresowanych pracą, jaką oferuje firma sprzątająca.

W domu…..

Wychodzimy wcześnie rano, pracujemy ciężko, w ciągłym stresie, wracamy późno. Nie mamy czasu na hobby, z trudem znajdujemy go na rodzinę. Zmęczeni, po prostu nie mamy siły na sprzątanie osiedli warszawa, a przygotowania do świąt zamiast radosnego czasu przypominają musztrę w wojsku.

Z odsieczą pojawia się firma sprzątająca. Niezależnie, czy chodzi o apartament, czy dom, tak samo dokładnie umyją okna, glazurę, podłogi, wytrzepią dywany czy wyczyszczą fugi. Owszem, nie będzie to może najtańsza usługa, jednak jeżeli w czasie sprzątania jesteśmy w stanie zarobić więcej, niż nas ono kosztuje, to nie mamy się nad czym zastanawiać. Zyskujemy spokój i uwalniamy się od obowiązków, których tak naprawdę nie lubimy, a które moglibyśmy odkładać w czasie. Świadomość nieuchronnego denerwowałaby nas jeszcze bardziej. Dodatkowo, gros firm sprzątających to rodzimy Polski kapitał, zatrudniając ich wspieramy rozwój polskiego biznesu.

W firmie…..

Mamy wybór- tworzymy etat. Robimy rekrutację ( koszty), płacimy za badania lekarskie ( koszty), zatrudniamy pracownika ( koszty), wyposażamy go w narzędzia pracy ( koszty), szkolimy. Opłacamy podatki i skladki ZUS. Same koszty. Pomimo obciążenia nas wydatkami na utworzenie i utrzymanie miejsca pracy nie mamy pewności, co do solidnego wykonania pracy. Nasz pracownik może się bowiem rozchorować, zwolnić, albo po prostu rzucić robotę. Wracamy do punktu wyjścia robimy rekrutację…

Wyjściem z sytuacji jest skorzystanie z propozycji, jakie oferuje firma sprzątająca. Pojawia się u nas przeszkolony, doskonale wyposażony w sprzęt, znający się na swojej robocie system usług. Nas interesuje, by sprzątanie odbywało się w konkretnych cyklach- np. codziennie o 18:00. Do firmy sprzątającej należy taka organizacja pracy, by ich pracownik codziennie o 18:00 się u nas pojawił. W zamian wystawiają nam fakturę, którą tylko musimy opłacić.

W wypadku firmy często zewnętrzny serwis sprzątający jest nie tylko prostszy organizacyjnie, ale i tańszy. W ramach jednej umowy możemy załatwić nie tylko karcher Poznań i pomieszczeń produkcyjnych, ale i odśnieżanie parkingów i chodników a nawet usuwanie zalegającego na dachach śniegu i sopli lodowych. Mycie okien i sprzątanie wysoko położonych powierzchni też nie jest problemem. Nie interesują nas szkolenia BHP i zapewnianie odpowiedniej odzieży roboczej, tak jak i sprzętu niezbędnego do sprzątania. I co ważne, firma sprzątająca dostarczy wszystkie niezbędne środki czystości.

Dodaj komentarz