Odzież robocza, a wizerunek firmy.

odzież robocza

Istnieje wiele elementów wpływających na pozytywny wizerunek firmy. Jednym z nich jest z całą pewnością odzież robocza używana przez pracowników. Czasy, kiedy ubranie robocze pełniło jedynie funkcję ochronną, minęły bezpowrotnie. W chwili obecnej każdy pracownik firmy jest niejako jej reprezentantem. W kontakcie z klientami jest utożsamiany z firmą. Jego wizerunek staje się więc częścią wizerunku przedsiębiorstwa.

Odzież robocza, a identyfikacja wizualna pracowników

Identyfikacja wizualna pracowników jest niezwykle korzystna dla każdej firmy, bez względu na charakter jej działalności. Dzięki jednolitym, firmowym strojom wszyscy mogą bez problemu powiązać pracowników z danym przedsiębiorstwem. Ubranie robocze to obecnie także odzież reklamowa. Z punktu widzenia działu marketingu, stanowi jeszcze jedno, dodatkowe pole do podejmowanych działań promocyjnych. Dzięki odzieży firmowej więcej osób może poznać daną markę. A ponieważ odzież robocza wykorzystywana jest w trakcie pracy, w umysłach klientów, również tych potencjalnych, powstaje bardzo silne skojarzenie marki z wykonywaniem pracy czy świadczeniem usług. Według marketingowców to strzał w dziesiątkę.

Oczywiście istnieje jeden warunek. Jakość pracy lub świadczonych usług nie może budzić żadnych wątpliwości. Pracownicy, którzy należycie wywiązują się ze swoich obowiązków, wpłyną w znaczący sposób na pozytywny wizerunek firmy. Jednak kij ma dwa końce. Jeżeli praca określonej ekipy lub grupy pracowników będzie budziła zastrzeżenia, automatycznie odbije się to na stosunku klientów do przedsiębiorstwa. W takiej sytuacji związek pracowników z firmą, podkreślany przez odzież roboczą, nie przyniesie pozytywnych rezultatów.

Podkreślanie wizerunku firmy

Przedsiębiorstwa podejmują różnego rodzaju działania, które mają na celu podkreślenie wizerunku firmy. Do kapani tego typu z powodzeniem można włączyć pracowników ubranych zawsze w czasie pracy w odzież firmową. Spodnie robocze, koszulka, czapeczka z logo firmy i i jej nazwą wpływają w znaczący sposób na reakcje klientów. Widząc osobę w odzieży, która w łatwy sposób identyfikuje ją jako pracownika, zwłaszcza powszechnie rozpoznawalnej firmy, klient nabiera do niego zaufania. To naturalna reakcja psychologiczna. Co myśli w tej sytuacji klient? „To pracownik firmy X. Na pewno zna się na rzeczy. Z pewnością mam do czynienia z fachowcem. Mogę zwrócić się do niego z prośbą o pomoc, poradę”. Oczywiście działa to również w druga stronę. Klient zadowolony z pracy czy usługi swoją pozytywną opinie o pracowniku przenosi na firmę.

Odzież robocza, najlepsza wizytówka pracownika

Powiedzenie „jak Cię widzą, tak Cię piszą”, jak większość mądrości ludowych, ma wiele racji. Bez względu na to kim jesteśmy, jaką posiadamy wiedzę i obycie, nie uciekniemy nigdy od wpływu różnego rodzaju bodźców. Wrażenia wzrokowe potrafią być naprawdę niezwykle silne. Pierwsze wrażenie jest z reguły tym najważniejszy i najmocniej zapadającym w pamięć. Dlatego firmy powinny dbać w szczególny sposób o wygląd swoich pracowników.

Odzież robocza daje wrażenie pełnego profesjonalizmu. Wyobraźmy sobie dwie ekipy na budowie. Pracownicy jednej ubrani są w swoje własne ubrania, w dodatku niezbyt zadbane. Druga ekipa posiada firmowe, schludne stroje robocze. Którą z nich wybierzemy do remontu własnego domu? Odpowiedź jest chyba oczywista. Odzież robocza jest również swego rodzaju ukłonem w stronę klientów, zwłaszcza jeżeli chodzi o przedsiębiorstwa usługowe. Świadczy o szacunku wobec nich i wychodzeniu na przeciw ich potrzebom.

Dodaj komentarz