Renting a house in Mallorca

renting a house in mallorca

Majorka to hiszpańska wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Jest największa spośród archipelagu Balearów. Można również zaryzykować stwierdzenie, że najpiękniejsza. Majorkę wyróżnia różnorodność i wyjątkowa przyroda. Pobyt na wyspie jest zarówno okazją do leniwego odpoczynku na pięknych plażach, jak również intensywnego zwiedzania czy aktywności fizycznej (np. jazda na rowerze). Każdy znajdzie tu coś dla siebie i na każdym Majorka zrobi wrażenie.

Renting a house in Mallorca

Mallorca znana jest z pięknych plaż, imponujących klifów, wielu atrakcji turystycznych i ekskluzywnych hoteli. Przyjęło się, że jest wyspą ukochaną przez Niemców. Na miejscu jednak tej przewagi nie widać. Na Majorkę jeżdżą osoby różnej narodowości. Tym samym wycieczka jest okazją na poznanie ciekawych ludzi z różnych stron świata. Wakacje na Majorce to świetny sposób na odpoczynek. Jego forma zależy od osobistych preferencji. Majorka jest w stanie zaoferować różne sposoby.

Jednym z nich jest na pewno pływanie w szmaragdowym morzu, nurkowanie i opalanie się. Warto jednak znaleźć czas także na zwiedzanie. Miejscowe biura podróży oferują wiele ciekawych wycieczek. Dobrym sposobem na zwiedzenie wyspy jest również wynajęcie samochodu. Na Majorce praktycznie w każdym mieście ma swoje siedziby kilka firm oferujących takie usługi.

Miłośnicy aktywności fizycznej mogą z kolei rozważyć wycieczki rowerowe. Majorka słynie z górzystych terenów. To właśnie tam każdego roku trenują tysiące zawodowych kolarzy. Trudność tras może unaocznić chociażby serpentyny zwane Drogą Smoka. Czasami warto jednak zdecydować się na taką formę wypoczynku, ponieważ pozwala ona dostać się w mało uczęszczane miejsca i zobaczyć naturalne piękno Majorki.

Wąwóz Torrent de Pareis

Wąwóz Torrent de Pareis to miejsce wyjątkowe. Najlepiej dostać się do pobliskiej miejscowości statkiem. Stamtąd piechotą idzie się brzegiem morza, a następnie drogą wykutą w skałach. Wąwóz zapiera dech w piersiach. Jego brzegi były rzeźbione przez tysiące lat, tak aby końcowy efekt był zdumiewający. W zatoce wieją charakterystyczne wiatry, które sprawiają, że tworzą się duże fale. Tym samym często zdarza się, że tamtejsza plaża jest dla bezpieczeństwa zamknięta. Skały skrywają za sobą szeroką, pokrytą piaskiem przestrzeń. Woda w zatoce jest turkusowa, a padające przez skały światło czynią ją jedyną w swoim rodzaju. Wąwóz Torrent de Pareis to miejsce wyjątkowe, które powinien zobaczyć bez wyjątku każdy turysta przebywający na Majorce. Wyjątkowe i niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Dodaj komentarz